Брентфорд 3-0 Саутхемптън – РЕЗУЛТАТ: Кристофър Айер, Йоан Виса и Понтус Янсон нанасят удар за Bees

Брентфорд 3-0 Саутхемптън: Феновете на Светиите насочиха шефа на Ралф Хазенхътъл с скандирания „уволнен сутринта“, след като Кристофер Айер, Йоан Виса и Понтус Янсон осъдиха гостите на седмо поражение в 10 мача на лигата

• Защитникът Понтус Янсон изстреля Брентфорд в преднина само в 13-ата минута
  • Йоане Виса смая Светците, като удвои преднината на домакините минута по-късно.
  • Саутхемптън се върна в играта с удобна победа за пчелите
  • След това Кристофер Айер затвори трите точки с 11 минути игра.
  • Отборът на Ralph Hasenhuttl вече спечели само една в последните си 10 мача в лигата

Уволнен сутринта. Това беше викът на феновете на Саутхемптън, насочен към собствения им мениджър Ралф Хазенхътъл, докато ужасната им форма продължи с съкрушителната загуба с 3:0 от Брентфорд в западен Лондон.

Отборът на Томас Франк отбеляза два пъти в рамките на 77 секунди от първото полувреме, за да се изправи на курс за победа, което ги прави почти математически сигурни, след като изтеглиха девет точки от Бърнли. На “Кларетите” остават само трима за игра.

За светиите сигурността все още не е формалност. Те отдавна изглеждаха като страна, готова за спускане на завесата на тази кампания. От края на февруари хората на Hasenhuttl отбелязаха само пет точки от възможните 27. Сега те са пет от 30. Техният зашеметяващ успех над Арсенал миналия месец изглежда все по-важен с всеки изминал мач.

Кристофер Айер празнува отбелязването на трети гол за Брентфорд при победата им с 3:0 над Саутхемптън

Айер хвърли топката под Фрейзър Форстър, за да завърши удобна победа за домакините.

Hasenhuttl подчерта по-рано през седмицата, че смята, че вече натрупаните от него 40 точки може да не са достатъчни. След като остава само един сблъсък с преследващия титлата Ливърпул и пътуване до Лестър Сити, е трудно да видим, че ще подобрят този сбор.

„Тъй като съм тук, винаги ще бъда отговорен за всичко“, каза той след мача.

„Всяка грешка на моите играчи, за всеки удар към вратата, който не е гол, поемам отговорност. Това е моя работа.

„Можем да разберем разочарованието. В момента не играем като Премиер отбор.

ДАННИ ЗА МАЧОВАНИЯ, КЛАСИРАНЕ И ТАБЛИЦА

Брентфорд (4-3-3):

Ивица 6; Ajer 7, P Jansson 7, Bech Sorensen 6, Henry 6.5; Норгаард 6,5, Йенсен 6 (Йънг-Кумбс, 87), Ериксен 8; Мбеумо 6 (Батист 81), Тони 8, Виса 7 (Дасилва 69, 6).

Неизползвани резерви: Lossl, Jeanvier, Fosu-Henry, Janelt, Roerslev, Stevens.

Мениджър: Франко 7.5

Голмайстори: Янсон 13, Виса 14, Ахер 79

Саутхемптън (4-4-2):

Форстър 5, Уокър-Питърс 5,5, Беднарек 5, Салису 4,5, Перо 5,5; S Армстронг 6 (Ромеу 83), Уорд-Проуз 6, Диало 5.5 (Елюнуси 64, 6), Редмънд 6; А Армстронг 5, Броя 5.

Неизползвани заместници: Маккарти, Лианко, Лонг, Адамс, Тела, Валери, Диблинг.

• Бундеслига

Защитата със сигурност не изглежда като такава, която принадлежи към висшата лига. Сега те допуснаха 24 в последните си 10. Тук бяха победени от демонстрация на Брентфорд, който отново дължеше голяма част от блясъка си на изобретателността на Кристиан Ериксен. Дори в един сравнително лош ден според неговите собствени високи стандарти, той все още играе разкриваща роля.

Това беше неговият ъгъл, който избра гърдите на Иван Тони за началния гол, нападателят, способен да събори топката и да изпрати центриране през лицето на вратата, за да завърши Понтус Янсон.

И именно опасното бягане на 30-годишния футболист Мохамед Салису безцеремонно спря секунди по-късно, само за да може Йоан Виса да вземе фигурите и да се възползва максимално от брилянтното използване на предимството от рефера Майкъл Солсбъри.

„Щастлив съм за победата, за представянето. Имаме добър шанс да завършим високо“, каза Франк, който ще погледне таблицата с два оставащи мача срещу Евертън и Лийдс.

Йоан Виса празнува удвояването на преднината на Брентфорд пред Саутхемптън през първото полувреме

Победата на пчелите донесе и поредната чиста мрежа, четвърта поредна у дома. Те гледат от едната страна, като действат заедно и в двата края. За противниците му едва ли може да се каже същото.

Следобедът всъщност беше започнал блестящо за светиите. Те се възползваха от първия значителен шанс в мача, но Ромен Перо стреля встрани след вътрешен разрез с десния крак. Това беше толкова обещаващо, колкото стана.

Както правеше през по-голямата част от този сезон, Тони направи усещането за присъствието си на върха, давайки на Ян Беднарек и Салису следобед, който да забравят. Ударът му настрои Уиса, която се бореше в Салису, но не успя да се захване с десния си крак.

Не след дълго обаче напрежението се засили. В 13-ата минута на Тони беше разрешено да удари гърдите си в корнера на Ериксен. Той си проправи път към основната линия и изпрати топката обратно през лицето на вратата, където изпъкналият ботуш на Янсон насочи топката покрай Форстър.

Пчелите откриха резултата с гол на защитника Понтус Янсон (трети отляво)

Янсон празнува гола си със съотборника си Иван Тони на Brentford Community Stadium

След секунди бяха две. Ериксен взе паса на Виса и насочи право към вратата. Халфът беше съборен от Салису, но неговият бързомислещ съотборник последва собственото му движение и се възползва от разпуснатата топка, карайки се към границата на полето, преди да отстъпи с десния си крак в десния ъгъл.

Саутхемптън отчаяно се нуждаеше от някакъв отговор и смятаха, че са го намерили в 44-ата минута, но брилянтният удар на Адам Армстронг беше отхвърлен в офсайд.

Светците продължиха да търсят начин да се върнат в играта в началото на второто полувреме, но безуспешно. Джеймс Уорд-Проуз видя как неговият свободен удар в 75-ата минута прорязва стената и се завърта.

След малко повече от десет минути точките бяха запечатани. Кристиан Норгаард хвърли пас в краката на Кристофер Айер, който привлече вниманието на три жълти фланелки в зоната, за да се измъкне и да се промъкне между краката на Форстър за първия му гол за клуба.

Още една грешка, за която Hasenhuttl ще поеме отговорност. Според някои фенове това е още една грешка.

Джеймс Уорд-Проуз прави опит за гол от свободен удар на границата на наказателното поле