Брентфорд 3 – 0 Со’тън

Феновете на Саутхемптън настояваха мениджърът Ралф Хазенхътъл да бъде уволнен, тъй като отборът му допусна два гола за 61 секунди при едностранна загуба с 3:0 от Брентфорд.

Разпродадените пътуващи съпорта изпяха „изстреляни сутринта“ на треньора им, когато отборът им падна до девета загуба при гостуване в 18 мача този сезон, като самият Хазенхютъл по-късно призна, че отборът му „не играе като отбор от Висшата лига. .

Хаотичната гостуваща защита на Саутхемптън вече ги бе видяла да вкарат 36 гола в 17 мача – третият най-лош рекорд в дивизията – и имаше едва една минута между 37 и 38, когато Понтус Янсон удари за първи път от корнер за Йоан Виса за резултат. в добра секунда на полувремето веднага след началния удар.

И двата отбора влязоха в играта, знаейки, че не са математически сигурни, докато Саутхемптън имаше допълнителна точка, за да покаже, че обърнаха сезон на мрачна форма далеч от дома. Но след брилянтен старт те се разпаднаха след елементарния старт на Янсон и така и не се възстановиха.

Армандо Броя, който стреля от прилична позиция през първото полувреме, извика дузпа през второто полувреме, когато заяви, че Дейвид Рая я хвана, но протестите бяха отхвърлени от рефера Майкъл Солсбъри и домакините бяха запечатани. победа с 10 минути до края, когато Кристофър Айер пробяга през краката на Фрейзър Форстър.

Въпреки че 18-ият Евертън все още може да хване Брентфорд, нито един отбор никога не е изпадал с резултат от 43 точки в сезон от 38 мача във Висшата лига. Саутхемптън остава на 15-то място, но все пак може да сложи край на уикенда на пет точки от изпадане, а оцеляването им все още не е напълно осигурено.

рейтинги на играчите

Брентфорд: Рая (7), Айер (7), Соренсен (6), Янсон (7), Хенри (7), Йенсен (7), Норгаард (7), Ериксен (8), Виса (7), Тони (7), Мбеумо (6).

заместители: Дасилва (6), Баптист, Йънг-Кумбс (няма).

Саутхемптън: Форстър (6), Уокър-Питърс (5), Беднарек (5), Салису (5), Перо (4), Стюарт Армстронг (6), Диало (6), Уорд-Проуз (6), Редмънд (5), Адам Армстронг (5), Броя (4).

заместители:Елюнуси (6), Ромеу (н/п).

Човекът на мача: Кристиан Норгард.

Момент на лудост зашеметява Сантос

Използвайте браузъра Chrome за по-достъпен видеоплейър

Шефът на Саутхемптън Ралф Хазенхютъл разкритикува липсата на завършване на отборите си, тъй като те пропиляха множество шансове по време на загубата си с 3-0 от Брентфорд.

Решението на Томас Франк да се върне към защита от четирима играчи позволи на тримата нападатели на Уиса Иван Тони и Браян Мбеумо да използват максимално темпото си, като триото създава трудности на Саутхемптън през цялото време.

Домакините трябваше да оцелеят при ярък старт от Светците преди наслагването на Рико Хенри и ниско центриране беше отразено от Матиас Йенсен с оставащи девет минути и ги съживи.

Минути по-късно те поведоха от друга квадратна топка в наказателното поле на шест ярда, като Тони поддържаше жив корнер, за да завърши Янсон.

Кристофер Айер отбелязва третия гол на Брентфорд срещу Саутхемптън
Изображение:
Кристофер Айер плъзга третия за Брентфорд срещу Саутхемптън

Саутхемптън едва започна, преди крехката им увереност да ги види отново разкрити. Преднината на Майкъл Солсбъри, когато Кристиан Ериксен беше фаулиран, позволи на Уиса да поеме слабините и да напредне, преди силен финал да удвои преднината им и остави на гостите планина за изкачване.

„В момента не сме уверени“, призна Хазенхютл след пълно работно време. “Трябва да намерим начин, по-лесно е с някои положителни резултати.”

Отборът му така и не възвърна ранния си дух и освен това, отказът от дузпа на Броя създаде малко тревоги за Рая и той можеше да изостане още повече, ако Тони завърши падането на Матиас Йенсен от корнер, преди Айер да завърши резултата с 10 минути до отидете в може би най-големия на Hasenhuttl. разочароващ момент.

Десният бек се отдръпна от трима играчи на Саутхемптън, за да вкара първия си гол на Брентфорд, като статичната защита на гостите беше симптоматична за гръмкото му поражение.

„Не знам дали има нещо друго, което можете да направите тактически в тези ситуации“, каза Хазенхютъл. „Головете не дойдоха от това, че бяхме превъзхождани, дори за втория бяха три срещу един, но те вкараха три пъти в тези моменти и ние не вкарахме цял следобед“.

Франк се надява за бъдещето на Ериксен

Томас Франк похвали своите играчи от Брентфорд, когато победата им с 3:0 над Саутхемптън ги издигна до 12-то място във Висшата лига и почти осигури безопасността им.

Имаше по-щастливи сцени на трибуните, тъй като поддръжката на домакините умоляваше Ериксен да удължи престоя си в западен Лондон отвъд настоящия му краткосрочен договор, който изтича в края на юни.

30-годишният играч показа още едно силно представяне в фланелката на Брентфорд, за да помогне на Саутхемптън да отпадне, като изпълни корнера, който доведе до първия гол и произведе серия, която доведе до втория на Уиса, както и серия от копринено плавни пасове да постави домакините на преден крак.

Със сигурност надеждите на феновете на Брентфорд се споделят от техния мениджър, който потвърди надеждата си да задържи датския национал в клуба.

— Мога ли да го запиша преди лятото? пошегува се той на пресконференцията си. “Той е много щастлив тук, много щастлив. Той обича да е тук, наслаждава се на футбола си и се надявам да вземе положително решение да остане с нас.”

Франк се погрижи да не повярва на фанфарите около подписването на Ериксен, като запази някои критики за представянето на бившия играч на Интер Милан.

„Той имаше едни от най-добрите моменти, но аз мислех, че играе обикновен мач днес“, каза той. „Мисля, че той би казал същото, всъщност знам, че би го казал.

Какво следва?

Последното пътуване на Брентфорд в дебютния им сезон във Висшата лига ги вижда да пътуват до застрашеният от изпадане Евертън следващата неделя, като мачът е на живо Sky Sports Висша лига; начало в 16:30 ч. Те закриват сезона у дома срещу друг отбор, който може да се изправи срещу изпадане в Лийдс Юнайтед на Джеси Марш на 22 май.

Саутхемптън има почивка следващия уикенд, но след това ще бъде домакин на преследващия титлата Ливърпул на 17 май с игра на живо. Sky Sports Висша лига; Начало в 19:45 ч. Това е последният им домакински мач за сезона, тъй като те отиват в Лестър Сити в последния ден.