Оценки на играчите на Астън Вила срещу Бърнли: Еми Буендиа заслепява, Оли Уоткинс отличен – Ашли Прийс

Астън Вила просто победи застрашения от изпадане Бърнли с отлично представяне като гост с Дани Ингс, Еми Буендиа и Оли Уоткинс във вратата. Резултатът тласна хората на Стивън Джерард само на една точка от 10-то място, позиция, която Вила иска да консолидира, когато сезонът приключи след две седмици.

Преди началния удар Джерард коригира системата си и разположи Калъм Чеймбърс в дефанзивна позиция в халфовата линия, докато пред него, човекът на момента Буендиа беше избран пред Филипе Коутиньо да играе като номер 10 на Вила. И същата тази селекция се оказа майсторски удар с аржентинеца в много добра форма при първия му старт от пет.

Само седем минути по-късно Буендиа взе топката от Дъглас Луис в полуоборота и се измъкна покрай съотборника Ингс с перфектно претеглена топка за шестата си асистенция за сезона. Що се отнася до Ингс, бившият играч на Бърнли надмина Нейтън Колинс, за да застреля своя седми за сезона и втори в поредни мачове. Това беше и седмият директен принос на Ингс, гол или асистенция, в последните му седем мача.

Що се отнася до кларетите на Майк Джаксън, Вила се справи добре сред дълбоки центрирания в наказателното поле, насочени към Wout Weghorst. Само половин час по-късно обаче отново беше онзи човек, Буендия, който беше блестящо избран от дивия Лукас Дигне. Левият бек, който направи втория си пореден старт след завръщането си от контузията на ключицата, намери малкия аржентинец, след като Уоткинс и Ингс си размениха пасове в наказателното поле, като последният намери Дигне. Междувременно Буендия не сбърка, като отбеляза третия си гол за сезона от дузпа.

Малко преди полувремето, еднократната мишена на Вила Дуайт Макнийл премина покрай Езри Конса близо до тъчлинията, преди да направи серия за гол. Крилото обаче отправи директен удар към Еми Мартинес, вратарят, който ядоса публиката на Бърнли през целия следобед, като стоперът забави нещата при удари от врата.

Моментът, в който Оли Уоткинс изведе Астън Вила 0-3 на Търф Мур

След почивката Вила премина на друга предавка и скоро стана 0-3, когато Дигн и Джон Макгин се комбинираха, като последният направи дяволски удар към Уоткинс, който почти спука мрежата с удар с глава от близко разстояние. Това беше 10-ият гол за Уоткинс в кампанията, тъй като той стана първият играч на Вила след Кристиан Бентеке, който отбеляза двуцифрен гол в последователни сезони след дебютната си кампания с 14 гола миналия сезон. Бившият човек на Брентфорд също отбеляза и английския шеф Гарет Саутгейт.

Що се отнася до Джерард, той даде малко време за игра на Карни Чуквуемека, Ашли Йънг и Коутиньо, докато гостите гледаха мача със стил, за да си осигурят последователни победи във Висшата лига. Въпреки това Бърнли отбеляза късен утешителен гол чрез резервния Максуел Корнет, който завърши добре благодарение на пас на Ерик Питърс.

Това са оценките на техните играчи от стара изложба на Вила на пътя.

Първоначално обучение: 4-4-2 диамант

Еми Мартинес – 7

Публиката на Бърнли му подарява всякакви лакомства, докато той продължаваше да не си бавлява с ударите си от вратата. Той наистина разочарова опозицията, за да помогне за премахването на ужилването от играта за Вила. Мартинес пое всичко, което му попречи, включително няколко V от феновете зад дъгата му. Той ще бъде разочарован да раздаде чист лист толкова късно, но по дяволите, той може да отпразнува победата с оригинални Pringles и диетична кола тази вечер, любимото му лакомство, ако някой не знае.

Мати Кеш – 8

Десният бек отправи много добро центриране в търсене на Уоткинс, което доведе до втория на Вила. Кеш беше стабилен и уверен в дясната страна, докато през второто полувреме почти направи 4-0 с груб удар от близката греда на Поуп.

Езри Конса – 7

Малко заподозрян понякога през първото полувреме, типично, когато Макнийл го атакува, което доведе до голям шанс за Бърнли преди почивката. Въпреки това, Konsa работи добре с Mings, тъй като двойката трябваше да бъде смела срещу масивния Weghorst. Konsa се надява да завърши този сезон силно, след като не изглеждаше добре през последните седмици.

Тайрън Мингс – 7

Силен и като лидер отново тук, печелейки ударите си с глава и дуели срещу Weghorst, който изглежда като звяр. Мингс беше гласов и смел и правеше каквото се иска от него. Ще бъде сърцераздирателно да загубим този чист гол при смъртта, която би била 12-та за Вила за сезона.

Лукас Дин – 8

Стивън Джерард споделя сияеща усмивка с левия бек Лукас Дигне

Той направи фантастична асистенция за Буендия, връщайки топката отдясно към своя съотборник, който не сгреши за 0-2. Digne беше също толкова добър в защита, колкото и ние бяхме отпред и нахрани McGinn, преди Уоткинс да направи три. Запазено.

Стаите на Калъм – 7

Той беше пропуснат в ранните врати, тъй като се бореше с ранното темпо, зададено от домакините на новата му позиция в халфовата линия. Чембърс беше натоварен със задачата да поръча Барнс, който падна в джоба му. Чембърс се подобри с хода на играта и остана дисциплиниран там. Включването му позволи на други, а именно Дъглас Луис, да просперират преди него. Заменен от Chukwuemeka.

Джон Макгин – 8

Шотландецът спечели няколко добри предизвикателства в халфовата линия и използва топката много добре. McGinn направи първокласно кръстосване, като постави едно директно върху главата на Уоткинс, за да направи 0-3.

Дъглас Луис – 8

Бразилецът е много, много по-добър на тази позиция No.8. Той беше технически фантастичен днес и подмина Буендия, който от своя страна нахрани Ингс за първия сет. Наистина елегантна мостра от Дъглас Луис. А сега относно този нов договор…

Еми Буендия – 9*

Еми Буендиа празнува с Оли Уоткинс

Аржентинецът беше най-добрият играч в парка този следобед, като направи първия си старт от пет с гол и асистенция. Преди началото Джерард каза, че Буендиа е станал нетърпелив и пламнал, за да започне и той измисли доброто днес. Това беше невероятно тежък пас за първия гол на Ингс, докато за своя гол той излетя брилянтно, преди да отбележи. Губернаторът.

Оли Уоткинс – 8

Оли Уоткинс от Астън Вила отбеляза своя 10-ти гол за сезона във Висшата лига в Бърнли

Те тормозеха Тарквоски, Колинс и Лонг, които влязоха. Уоткинс имаше ръка с втория, докато се плъзга към далечната греда, преди да работи добре с Ингс, когато Дигне накрая центрира за Буендия. Уоткинс беше пълен с енергия и изглеждаше като истинско чудовище и човек на мисия там горе и той получи наградата си с насочен куршум с глава. Гарет Саутгейт също беше тук, което би било добре за него. Двойна цифра отново за Уоткинс във Висшата лига за Вила, след като получи 10-то си място тук.

Дани Ингс – 8

Дани Ингс е прецакан от съотборниците си, след като отбеляза първия гол по време на мача между Бърнли и Астън Вила на Търф Мур.

Той отбеляза седмия си гол за сезона от самото начало и това беше типично страхотен завършек от Дани Ингс, който вкара ниско на близката греда след хубава топка към него от Буендия. Ингс имаше тези с фланелки Claret, които се препичаха от време на време и комбинираха с Уоткинс за гол номер две, преди Буендиа да завърши поредната добра игра. Ингс вече има седем през сезона, но в последните си седем мача той направи седем директни голове (3 гола и 4 асистенции). Както Джерард каза в петък, Ингс ще бъде страхотен играч за Вила през следващия сезон. Остър като бръснач.

заместители

Carney Chukwuemeka – влиза за Chambers – 68 минути: Той направи първото си участие след Нюкасъл в средата на февруари и игра отляво на диамант в халфовата линия, когато Дъглас Луис падна на позицията на Чембърс. Chukwuemeka имаше блокиран удар.

Ашли Йънг – от Ингс – 74 минути: Той влезе и игра пред Дин на този ляв фланг.

Филипе Коутиньо – влиза за Буендия – 79 минути: Това е първият път, когато той е отстранен от присъединяването му и сега ще има работа да свали Буендия, ако Джерард се придържа към същата система за Ливърпул във вторник.

Неизползвани абонати: Робин Олсън, Морган Сансън, Бертран Траоре, Чудесният Накамба, Тим Айроегбунам, Джош Фийни

Опозиция

Бърнли, 4-4-2: татко; Робъртс, Тарковски (Лонг, 47), Колинс, Тейлър; Ленън (Корнет, 66), Корк, Браунхил, Макнийл; Уегхорст, Барнс (Питърс, 72)

Неизползвани абонати: Хенеси, Лоутън, Стивънс, Бардсли, Томас, Костело.