Палас С 1 – 0 Уотфорд

Дузпата на Уилфрид Заха през първото полувреме беше достатъчна за Кристъл Палас да победи Уотфорд с 1:0, потвърждавайки отпадането на Хорнетс от Висшата лига.

Въпреки многото закачки преди мача, това беше нещастно завръщане за Рой Ходжсън в Селхърст Парк, завръщане в клуба за първи път, след като напусна като мениджър миналото лято, като завръщането на отбора му в Чемпиъншип беше потвърдено в събота следобед. .

Въпросът беше окончателно решен през първото полувреме, когато Кристъл Палас беше отсъдена дузпа. Удар с глава на Майкъл Олизе удари Хасане Камара в ръката, въпреки че халфът на Уотфорд протестира, че е избутван в натрупването.

Но VAR не се съгласи, като се придържа към решението на рефера Греъм Скот да отсъди дузпата, която Заха изстреля в далечния ъгъл. Това беше 13-ият му гол за сезона, което го прави най-добрата му кампания за отбелязване на голове във Висшата лига.

Уотфорд предложи малко в отговор, регистрира само един удар към вратата и завърши мача с 10 души, когато Камара беше изгонен за втори жълт картон в 69-та минута. Сега той ще пропусне мача в сряда срещу Евертън, въпреки че вече не е решаващ за отпадането на Уотфорд.

Помолен да помисли за загубата, Ходжсън посочи загубата с 2-1 от Бърнли от миналия уикенд като вероятно резултат, който отпадна отбора му.

Използвайте браузъра Chrome за по-достъпен видеоплейър

Рой Ходжсън беше доволен от представянето на отбора си, след като беше намален до 10 души, въпреки поражението от Кристъл Палас, което потвърди изпадането им от Висшата лига.

— каза Ходжсън небесни спортове: „Наистина не е много по-различно от загубата от миналата седмица… Когато последните два гола изчезнаха и бяхме на 12 точки изостанал с четири мача, които ни предстоят, мисля, че просто някой, който няма представа какво е футбол, бих си помислил, че мога все още го правя, защото четирите мача, които имаме, са трудни, а другите отбори имат много мачове, за да получат точките, от които се нуждаят.

„Наистина се примирихме с това миналата седмица и това прави днешното представяне още по-похвално. Много отбори биха свили рамене и биха казали „не можем да направим много повече“, особено след дузпата, която според мен е решение. правим.” с право на оспорване.

Хасане Камара защитава тезата си пред рефера Греъм Скот, преди да получи червен картон
Изображение:
Уотфорд отпадна след загуба с 1:0, включително изгонването на Хасане Камара

„Но ние продължихме, останахме конкурентоспособни до края и уведомихме Кристъл Палас, че са участвали в мач и това беше добро усилие от нашия отбор.“

Що се отнася до Кристъл Палас, те продължават да изграждат солиден сезон с Патрик Виейра. Сега те запазиха четири последователни чисти мрежи на Selhurst Park, за първи път от декември 2012 г. в Чемпиъншип. Те се придвижват до девето място преди останалите мачове този уикенд.

новини за отбора

• Кристъл Палас направи пет промени. Джак Бътланд влезе между клечките, заменяйки Висенте Гуайта, а Майкъл Олизе, Уилфрид Заха, Уил Хюз и Одсон Едуард също влязоха в XI.
  • Гуайта остана извън състава за деня, както и Джеймс МакАртър. Джефри Шлуп, Джордан Айю и Жан-Филип Матета започнаха на пейката.
  • Уотфорд също направи четири промени след загубата си от Бърнли. Кристиан Кабаселе започна на резервната скамейка, докато Имран Луза, Юрай Кука и Жоао Педро пропуснаха поради контузия.
  • Крейг Каткарт и Том Клевърли бяха в състояние да започнат, като Джошуа Кинг и Едо Кайембе също пробиха в XI.

Как Палас запази инерцията си

Кристъл Палас доминираха в шансовете за първото полувреме и може би трябваше да добавят повече към своя резултат преди почивката. В началото Марк Гуехи кимна с удар, отразен към задната греда, като Олизе и Заха също изпратиха удари покрай гредата.

Въпреки че голът му дойде от дузпа, той беше заслужен за играта му до момента, но двете му най-добри положения дойдоха точно преди полувремето.

Odsonne Edouard отправи ясен удар с глава към вратата от корнер на Eberechi Eze, но Бен Фостър направи чудесно реактивно спасяване. След това Заха изпрати анимиран Олизе по десния фланг след красив ход на отбора на Кристъл Палас, но той стреля над гредата от тесен ъгъл.

Уилфрид Заха поздравява публиката, след като отбеляза от дузпа

Шансовете бяха по-високи след почивката, като Палас изглеждаше комфортно с преднината си с 1-0. Те трябваше да го удвоят в 64-ата минута, когато Едуард танцува покрай няколко жълти фланелки, преди да изпрати топката в наказателното поле. Фостър обаче се позиционира добре на близката греда, блокирайки топката с пищялите си, преди Уотфорд да успее да изчисти.

Най-добрият шанс за Уотфорд в мача дойде в 80-ата минута, когато Крейг Каткарт изби с глава от корнер и прати топката над границата на мрежата.

Жан-Филип Матета също се доближи до втори Кристъл Палас със закъснение. Първоначалният му удар с глава от центриране на Олизе беше добре спрян от Фостър, като Матета изпрати втори кърлинг с глава покрай гредата. Джефри Шлуп също видя удар под ъгъл, добре спасен от вратаря на Уотфорд.

Хорнетс сега са изправени пред още едно лято на възстановяване преди завръщането си в Чемпиъншип, като търсенето на нов треньор вече е в ход, след като Ходжсън обяви, че ще напусне клуба в края на сезона.

Ходжсън: Не съжалявам, че поех ролята на Уотфорд

Мениджърът на Уотфорд Рой Ходжсън каза пред Sky Sports:

„Нямам извинения [about taking the Watford job]. Не можете да сте доволен от работата, която сте свършили, ако не се получи така, както всички са искали. Дойдохме с мисълта, че можем да помогнем на отбора да избегне изпадане, но не успяхме. Те бяха в зоната на изпадащите, когато пристигнахме и все още са там.

“Да кажа, че съм доволен, би било почти запалителен коментар. Но мисля, че отборът е имал късмет на моменти, структурата и начина, по който работят, можеха да ни дадат още няколко точки, но не.” “

Относно скръбта: „В [Kamara] е бутнат отзад, това каза той. Не съм го виждал, но със сигурност от начина, по който тялото му се движеше, изглеждаше, че е бутнат. Довечера ще видим…и хората ще си кажат мнението.

„Няма значение дали съдията отбележи дузпа, това е всичко и ако противниковият отбор я вкара, вие сте надолу с 1:0. Добавете към това, разбира се, че той беше изгонен през второто полувреме, което аз мисля, че нашето представяне с 10 мъже беше още по-похвално“.

На приема му в Selhurst Park: „Това просто ми напомня колко прекрасна е тази тълпа и колко тъжно ми беше да ги пропусна през 15-те месеца на блокиране през последните ми дни тук. Беше страхотно да се върна и беше наистина вълнуващо, такъв страхотен прием, така че като резултат можете да ми изпратите щастлива къща тази вечер в някои отношения.

Viera: Показахме зрялост и управлявахме играта

Мениджърът на Кристъл Палас Патрик Виейра каза пред Sky Sports:

„През първото полувреме създадохме няколко положения, които трябва да вземем и да вкараме тези голове. През второто полувреме не създадохме много. Мисля, че бяхме малко небрежни в подаването си, в движението си.

„Но успяхме да спечелим мача и показахме зрялост. Успяхме да контролираме играта дори когато не играехме и това е добре, защото растем като отбор и се учим от грешките, които направихме от началото на сезона.

„Запазихме организацията си и уважавахме играта. Спечелихме мача и това беше добре, защото в началото на сезона, в моменти, когато водехме 1:0 и получавахме свободни удари или гол в последната минута, но днес се справихме много по-добре е..

“Много съм щастлив, защото играчите работиха усилено и добре всеки ден. Това е отбор от играчи, които искат да се усъвършенстват и да се състезават във Висшата лига. Всички съставки са налице, за да бъдем по-силни като отбор.” .

„Става дума за правилния баланс между създаване на шансове, вкарване на голове и стабилност и недопускане, за да ни позволи да печелим футболни мачове.“

Човекът на мача – Майкъл Олизе

Може би имаше няколко повдигнати вежди, когато Кристъл Палас привлече Олизе от Рединг през лятото, но 20-годишният футболист процъфтя под ръководството на Патрик Виейра и се представи отлично срещу Уотфорд.

Той оглави класирането по удари в наказателното поле, минава в последната трета и центрира. Освен това той направи най-много дрибъли и спечели най-много дуели.

В съчетание с други атакуващи таланти като Заха, Едуард и Ез, той е вълнуваща перспектива за Кристъл Палас в бъдеще.

рейтинги на играчите

Кристъл Палас: Бътланд (5), Клайн (6), Андерсен (8), Гуехи (7), Уорд (6), Галахър (6), Хюз (6), Олиз (8), Едуард (7), Заха (8), Езе (7).

Използвани добавки: Шлуп (6), Мичъл (6), Матета (6).

Уотфорд:Фостър (7), Фемения (6), Каткарт (6), Самир (6), Камара (5), Сисоко (7), Клевърли (6), Кайембе (5), Сар (5), Кинг (5), Денис (5).

Използвани добавки: Сема (6), Масина (5), Еконг (няма).

Човекът на мача: Мигел Олизе.

Opta Stats – Хорнетс отпадна

• Това е първият път в мениджърската си кариера, че Рой Ходжсън ще завърши кампания във Висшата лига в зоната на изпадащите с отбор.
  • От началото на кампанията 2013-14 само Манчестър Сити (52) и Ливърпул (51) са вкарали повече дузпи от Висшата лига от Кристъл Палас (48, една повече от Ман Юнайтед).
  • Уилфрид Заха е първият играч на Кристъл Палас, който вкара както у дома, така и като гост срещу Уотфорд в сезон на лигата, след като самият Заха го направи през 2011-12 в Чемпиъншип.

Какво следва?

Кристъл Палас трябва да обмисли две незабавни пътувания, като отборът на Патрик Виейра се отправя към Астън Вила следващия уикенд, преди да се изправи срещу Евертън на Гудисън Парк четири дни по-късно. „Орлите“ завършват сезона с домакински мач срещу Манчестър Юнайтед на Селхърст Парк.

Вече изпадналият Уотфорд също се изправя срещу Евертън в сезона на Висшата лига, като Хорнетс ще бъде домакин на Toffees в сряда. Лестър Сити гостува на Викаридж Роуд следващата неделя, преди последния мач на Рой Ходжсън в землянката на Уотфорд в Челси на 22 май.