Рейнджърс претърпява сърцебиене в Лига Европа, след като Аарън Рамзи пропусна дузпа – 6 точки за говорене

РЕНДЖЪРС 1-1 (4-5 по химикалки) Айнтрахт ФРАНКФУРТ: Шотландският гранд претърпя мъчително поражение след дузпи след оспорван финал в Севиля

качване на видео

видео не е налично

На снимките: Франкфурт срещу Рейнджърс

Рейнджърс претърпя последната дузпа в Лига Европа, след като Айнтрахт Франкфурт ги изпревари с дузпи, за да вдигне трофея в Севиля.

Аарън Рамзи спаси дузпата си от Кевин Трап и германският отбор вкара всичките си дузпи, за да си осигури трофея след близък финал.

Джо Арибо даде преднина на Рейнджърс със своя щадящ удар три минути преди края на часа, но Рафаел Сантос Боре изравни равенството 12 минути по-късно с бракониерски удар.

Вратарят на ветеран Герс Алън Макгрегър впечатляващо отрече Ансгар Кнауф в 20-те на Минута и след половин час Филип Костич завърши с левия крак на границата на вратата след бърза и решителна контраатака.

Въпреки това, шотландската страна не остана без възможности; Далечната къдрава на Джо Арибо отскочи точно от гредата, докато Джон Лундстрам отклони удар с глава над напречната греда от вратаря на Франкфурт Кевин Трап. Въпреки това, първото полувреме беше до голяма степен предпазливо афера с няколко чисти положения.

След почивката Франкфурт отхвърли страхотна жалба за дузпа: Рафаел Сантос Боре падна под предизвикателството на Конър Голдсън и въпреки че имаше минимален контакт, защитникът на Рейнджърс не спечели топката. VAR погледна обаждането, но реши да не казва на рефера да гледа отново.

Миг по-късно Рейнджърс поведе: своенравен удар с глава на Джибрил Соу позволи на Арибо да пробие и когато защитникът на Франкфурт Тута се подхлъзна, той позволи на Арибо да се втурне направо и хладнокръвно да вкара първия гол за вечерта, за да изпрати феновете на шотландския клуб. глъчка

Франкфурт обаче се възстанови и продължи да създава шансове; В средата на второто полувреме усилието на Даичи Камада за малко не успя, но две минути по-късно Сантос Боре изравни, захапайки пред Голдсън и вкара от близо опасно центриране на Филип Костич.

Двете страни не можаха да се разделят до края на срещата и мачът премина в продължения. Рейнджърс се радваше на по-добри шансове и в 116-ата минута Райън Кент беше отхвърлен от упор от вратаря на Франкфурт Кевин Трап, преди второто усилие на Стивън Дейвис да се отрази агонизиращо над напречната греда. Което означаваше санкции.

Ето шест точки за разговор от една изтощителна и драматична нощ в Севиля, която продължи докрай.

фино балансиран

Филип Костич и Джеймс Таверние, две звезди от съответните европейски кариери на своя отбор, се борят за топката по време на напрегната среща.
(

Изображение:

Алекс Грим/Гети Имиджис)

За разлика от повечето европейски финали, нямаше смисъл в този сблъсък да има аутсайдер или фаворит, който да вдигне трофея. Нито една от тези страни не си е представяла да стигне до финала.

Рейнджърите може и да са били незначително аутсайдерите на отборите, но техните елиминации на Борусия Дортмунд и РБ Лайпциг, които завършиха удобно над Франкфурт в класирането на Бундеслигата, гарантираха, че не им липсва увереност относно шансовете да вземат още една кожа.

Това се разигра по време на самия мач, като нито една от страните не можеше да отстоява своята власт в процеса. Франкфурт се наслади на най-добрата размяна през първия половин час преди шотландския отбор да се върне в играта.

Играта обаче беше особено напрегната, тъй като и двете страни като че ли проявиха ако не нерви, но след това играха в себе си от страх да не направят грешка, която може да коства на тяхната страна мача.

Дългото чакане на Макгрегър приключи

Алън Макгрегър пропусна шоуто през 2008 г. поради контузия, но най-накрая получи своя европейски финал в сряда.
(

Miguel Ángel Acero/vi/DeFodi Images чрез Getty Images)

Алън Макгрегър беше вратар на Рейнджърс през сезон 2007/08, но беше лишен от участие във финала за Купата на УЕФА поради контузия, когато Нийл Александър влезе като резерва.

От този сезон той помогна на Рейнджърс да спечелят три поредни титли в лигата, след това игра за Кардиф Сити и Бешикташ, прекара пет сезона в Хъл Сити и след това се върна в Рейнджърс, помагайки им за първата си титла от десетилетие.

Сега той е на 40 години и участва в пътя към финала този сезон, като финалът в Севиля е неговият 104 на участие в европейското състезание за шотландския клуб. Този мач беше пълен с невероятни лични истории, но нито една не надмина тази на вратаря на Жер.

Битка за прекратяване на мъката

Рейнджърс и феновете на Франкфурт знаеха, че техният отбор е на път да влезе в историята в Севиля
(

Дейвид С. Бустаманте/Сократ/Гети Имиджис)

И двата клуба опитаха европейската слава в предишните дни, но нито един от тях не е вдигнал континентален трофей през живота на нито един от играчите на терена.

Рейнджърс вдигна Купата на европейските носители на купи през 1972 г. (преди да загуби Купата на УЕФА през 2008 г. срещу Зенит Санкт Петербург), докато Франкфурт, който загуби финала на Европейската купа в Глазгоу със 7-3 срещу Реал Мадрид през 1960 г., спечели Купата на УЕФА, предшественик. в Лига Европа през 1980 г.

Широките прилики продължиха и през този сезон, като двата отбора издържаха на разочароващи кампании в националните лиги; Рейнджърс видя Селтик да си върне титлата в шотландската лига, докато Франкфурт приключи сезона си извън горната половина на Бундеслигата с разочароващите 11 на място.

И Франкфурт, и Рейнджърс, които, разбира се, все още имат финал за Купата на Шотландия пред Хъртс, винаги щеше да бъде твърде тесни, за да се разделят, така че допълнителното време не беше изненада.

Сърцата също са победители

И двете групи играчи бяха изтощени от силната жега в Севиля в двучасовата си битка
(

Алекс Пантлинг/Гети Имиджис)

Това беше първият от два финала в рамките на само четири дни за Рейнджърс, които се изправят срещу Хъртс във финала за Купата на Шотландия този сезон в събота от 15:00 часа.

Разбира се, клубът от Единбург искаше само едно нещо за този шедьовър: да стигне до продължения в мач, който би бил особено тежък за Герите. Гледката на изтощени играчи на Рейнджърс, докато мачът напредваше в продълженията, щеше да донесе много усмивки на феновете на Hearts.

Gers далеч ден блус?

Невероятният успех на Франкфурт до финала на Лига Европа включваше запомняща се победа на Камп Ноу срещу Барселона.
(

JOSE JORDAN/AFP чрез Getty Images)

Един от страхотните разкази на тази игра беше, че Франкфурт имаше предимство поради далеч по-добрия си рекорд в състезанието в сравнение с Рейнджърс.

Докато прекрасната победа на шотландския отбор в Борусия Дортмунд привлече вниманието в началото на турнира, това беше единствената им победа в осемте им гостувания. Герите не успяха да спечелят при пътуванията си до Алашкерт, Спарта Прага, Брондби, Лион, Цървена Звезда Белград, Брага и РБ Лайпциг.

За разлика от тях, Франкфурт спечели пет от шестте си гостувания, включително най-вече в Реал Бетис (в Севиля), Барселона и Уест Хем Юнайтед. Докато Франкфурт се отличаваше на пътя, успехите на Рейнджърс бяха изградени върху техния силен рекорд на Ibrox, на който, разбира се, не можеха да разчитат тук.

Както се оказа, тази прогноза преди мача най-накрая се сбъдна с крайния резултат.

Финал като никой друг

Дисплеят на феновете на Франкфурт преди мача обърна внимание преди началото
(

Дейвид Рамос/Гети Имиджис)

Съобщава се, че 150 000 фенове са се спуснали в столицата на Андалусия за мача тази вечер, въпреки че всеки клуб е разпределил само 10 000 билета за сблъсъка.

В целия град имаше парти атмосфера с огромното мнозинство фенове в приповдигнато настроение и се смесиха приятелски по улиците на Севиля. Тези два клуба имат значителни последователи и всеки е лишен от европейски успех през последните години.

Атмосферата на стадиона беше предсказуемо невероятна, с хореография преди началните удари без недостиг на шум, цвят или атмосфера в Ramón Sánchez Pizjuán.

Блестящото набиване преди мача във Франкфурт струваше около 50 000 евро и бяха необходими седем камиона, за да транспортират всичко от Полша.